Agata Roczniak

Inspiratorka, modelka, szczęśliwa żona i mama. Porusza się na wózku, ponieważ choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Stale obecna jest w kampaniach społecznych motywując innych do działania z pełną mocą. Zaraża radością i uśmiechem. Inspiruje ludzi by doceniali swoje życie i brali za nie pełną odpowiedzialność, prowadzi wykłady inspiracyjne. W 2018 r. otrzymała od ogólnopolskiej kapituły konkursu Lodołamacze wielkie wyróżnienie i tytuł Lodołamacza Specjalnego – za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Została również Człowiekiem Bez Barier 2018 w kategorii Osobowość Internetowa.

Agata jest absolwentka finansów i bankowości oraz filozofii i psychologii, medalistką zawodów pływackich dla niepełnosprawnych. Zawodowo realizuje się w fundacji PolskieDzieci.org, gdzie inspiruje dzieci i firmy odpowiedzialne społecznie do zmiany nawyków żywieniowych z niezdrowych na zdrowe i racjonalne.

Po pracy realizuje się jako Członek Rady fundacji Ewy Minge, Black Butterflies oraz Przewodniczy Wrocławskiej Radzie Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Wrocławia. Ma własną stronę www.agataroczniak.com