Anna Maj

Pracuje jako FinTech Leader w PwC. Odpowiada za budowanie strategii oraz tworzenie modeli współpracy między bankami i partnerami FinTech, w szczególności w ramach projektów transformacji cyfrowej. Łączy podejście strategiczne z doświadczeniem operacyjnym we wdrażaniu innowacyjnych produktów i rozwiązań finansowych.
Posiada 19 lat doświadczenia zawodowego w sektorze usług płatniczych i bankowych (Citigroup, T-Mobile, mBank). Wprowadziła na rynek jedną z pierwszych bramek płatniczych online, jak również portfel cyfrowy w regionie CEEMEA oraz pierwszą aplikację bankowości mobilnej w Polsce. Brała udział w tworzeniu międzyoperatorskich projektów płatności mobilnych. Zarządzała także agentem rozliczeniowym PayTel.
Ekspertka Europejskiej Rady Innowacji oraz Europejskiej Agencji SME (EU EIC/EASME) w programie „SME Instrument” finansującym innowacyjne przedsięwzięcia technologiczne. Angażuje się w projekty wspierające różnorodność w biznesie – Ambasadorka European Women Payments Network. Zasiada w Radach Nadzorczych spółek płatniczych w Polsce i za granicą. Doradza start-upom (m.in. PwC Scaleup Hub) oraz przedsiębiorcom społecznym, m.in. w ramach Ashoka. Występuje na międzynarodowych konferencjach branżowych.