II Edycja 2018

Podsumowanie II edycji konferencji Firma Przyszłosci

FIRMA PRZYSZŁOŚCI to wydarzenie zorganizowane z myślą o wyzwaniach, jakie w dobie internetu stoją przed małymi i średnimi biznesami. 6 czerwca 2018 r. zapraszamy na spotkanie z ekspertami i przedstawicielami największych toruńskich firm. Otwarta i bezpłatna konferencja jest dla wszystkich lokalnych przedsiębiorców – niezależnie od branży i doświadczenia.

FIRMA PRZYSZŁOŚCI to Twoja firma!

Program

8:00-9:00

Rejestracja / kawa

Czy początek musi być trudny?

9:00 – 10:30

Prof. Leszek Balcerowicz

PRELEKCJA OTWIERAJĄCA Systemy instytucjonalne, a warunki życia w kraju.

Dyskusja z uczestnikami konferencji

10:30 – 11:15

Magdalena Dziewguć - Google

Head of Google for Work CEE

Kreowanie warunków rozwoju w firmie w stanie ciągłej transformacji.

11:15 - 11:35

Maciej Filipkowski

Jak inwestować w startupy i nie stracić wszystkiego.

11:35 – 11:55

Dobre Praktyki - NEUCA
Adam Rudnicki

Startup w korporacji.

11:55 – 12:30

Brunch

Jak finansować pomysły?

12:30 – 13:15

Marek Zuber

Jak finansować innowacje w dzisiejszej Polsce

13:15 -13:45

Wojciech Marcinkiewicz

Dyrektor Biura Regionalnych Programów Operacyjnych Departamentu Instrumentów Finansowych BGK

Robert Koziński

Dyrektor Biura Monitorowania i Finansowania Systemu Gwarancyjno- Poręczeniowego Departamentu Gwarancji i Poręczeń BGK

Gwarancje i pożyczki unijne – instrumenty wsparcia innowacji i rozwoju firm

13:45 – 14:00

Dobre Praktyki - MARWIT
Maciej Jóźwicki

Przewidywanie przyszłości to jej tworzenie - case Marwit.

14:00 – 14:20

Dobre Praktyki - Alphabet
Maciej Grzybowski

Przykład optymalizacji kosztów w firmie.

Firma bez granic

14:20 – 14:40

Aleksander Łaszek

Główny ekonomista i Wiceprezes Zarządu FOR

Wpływ nowych technologii na gospodarkę.

14:40 – 15:00

Paweł Jakubik - Microsoft

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej Microsoft Polska

Cyfrowa transformacja – zniesienie granic.

15:00 – 15:15

Feliks Kobierski - BGK

Ekspert Departamentu Bankowości Transakcyjnej

Bezpieczeństwo i finansowanie transakcji handlu zagranicznego.

15:15 – 16:15

Lunch/networking

Megatrendy w marketingu

16:15 – 16:45

Marcin Maj

Jak dziś skutecznie mówić do konsumenta w dobie kryzysu zaufania do mediów

16:45 – 17:30

Rahim Blak

Czy biznes to sztuka?

17:30 – 17:45

Dobre Praktyki - TRAKIDO
Janusz Kamiński

Determinanty w podejmowaniu decyzji zakupowych

17:45 – 18:30

Panel dyskusyjny:
Quo Vadis Biznesie? – Jaka będzie Firma Przyszłości

Moderator:

Magdalena Dziewguć – Head of Google for Work CEE

Uczestnicy:

Bartłomiej Hanas– Dyrektor Regionu – BGK Region Kujawsko-Pomorski

Małgorzata Kaczorek - Prezes All 4 Care Sp. z o.o., właściciel portalu www.senior24h.pl

Aleksander Łaszek -Wiceprezes Zarządu, Główny Ekonomista FOR

Bożena Leśniewska -Wiceprezes Zarządu Orange Polska

Rahim Blak - CEO click community; CMO i współzałożyciel systemu edrone

Paweł Jakubik - Microsoft Członek Zarządu, Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej Microsoft Polska

PODSUMOWANIE KONFERENCJI / WRĘCZENIE NAGRÓD

Prelegenci

Leszek Balcerowicz

Profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie; wicepremier i minister finansów w pierwszych dwóch niekomunistycznych rządach III RP oraz w latach 1997-2000; prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 2001-2007.

Aleksander Łaszek

Doktor nauk ekonomicznych, członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich. absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Główny ekonomista i Wiceprezes Zarządu FOR.

Maciej Filipkowski

Maciej Filipkowski, znany jako Mac, jest ekspertem w dziedzinie biznesu i wdrażania innowacyjnych rozwiązań z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży IT, elektroniki konsumenckiej i rozrywki.

Marcin Maj

Ekspert w dziedzinie marketingu, reklamy i komunikacji. Analityk trendów, strateg, doradca biznesowy. Definiuje najważniejsze zjawiska konsumenckie i wskazuje ich konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek.

Adam Rudnicki

Jak sam twierdzi - podstawą do osiągnięcia sukcesu w biznesie jest entuzjazm. Founder & Head of Sales w Ortopedio.pl Grupa NEUCA. Pasjonat digital transformation & disruption oraz expert e-commerce.

Maciej Grzybowski

Od podstaw stworzył i rozwija dział sprzedaży pośredniej w Alphabet Polska, spółce należącej do Grupy BMW będącej jednym z liderów rynku wynajmu długoterminowego i zarządzania flotami samochodów w Polsce oraz Europie.

Wojciech Marcinkiewicz

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył także studia podyplomowe z zakresu finansów i bankowości oraz menadżerskie MBA. Posiada licencję maklera papierów wartościowych.

Robert Koziński

Absolwent Wydziału Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Odbył wiele szkoleń dla kadry kierowniczej z zakresu zarządzania, sprzedaży usług finansowych, marketingu, finansów i prywatyzacji (w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA i Japonii).

Małgorzata Kaczorek

Prezes All 4 Care Sp. z o.o., właściciel portalu www.senior24H.pl oraz www.takdlazdrowia.pl Od początku pracy zawodowej związana z zarządzaniem projektami i optymalizacją procesów, głównie w zakresie sprzedaży, PR i marketingu oraz CSR.

Bożena Leśniewska

Od ponad 20 lat zawodowo związana z zarządzaniem sprzedażą oraz z rynkiem telekomunikacyjnym. Ukończyła Wydział Filologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Advanced Management Program na INSEAD, Akademię Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Akademię Mentoringu.

Feliks Kobierski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ukończył również studia podyplomowe Handlu ze Wschodem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pierwsze doświadczenia w handlu zagranicznym i krajowym zdobywał pracując w firmie handlowej z branży instalacyjnej.

Magdalena Dziewguć

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google . Wcześniej V¬ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce.

Rahim Blak

CEO i współzałożyciel agencji social media Click Community. Koncentruje się na marketingu społecznościowym ze szczególnym naciskiem na social commerce i social CRM. Zajmuje się także rozwijaniem produktów marketingowych i startupów w modelu SAAS i cloud marketing.

Marek Zuber

Ekonomista i analityk rynków finansowych. Prowadzi działalność w obszarze doradztwa finansowo- kapitałowego. Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Wydziale Elektroniki, Automatyk i Elektroniki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Maciej Dowbor

Ur. 22 grudnia 1978 w Toruniu - polski prezenter telewizyjny, od 2005 roku związany z Telewizją Polsat. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, a także na warszawskim AWF i SGH. Karierę medialną rozpoczął w radiowej Trójce, jako wydawca i prowadzący serwisu sportowego "Departament Sportu", gdzie występował od 1999 do 2001 roku.

Janusz Kamiński

Tworzy innowacyjne modele strategii marketingowych. Twórca agencji interaktywnej Trakido oraz aplikacji konferencyjnej Tickerence. Jeden z pierwszych Specjalistów Marketing Automation w Polsce. Od 7 lat związany z profesjonalnym rynkiem reklamowym.

Paweł Jakubik

Paweł Jakubik w polskim oddziale Microsoft odpowiada za cyfrową transformację w chmurze, za strategiczne projekty Azure i Azure Stack na rynkach w sektorach publicznym i rynku komercyjnym. Wcześniej prowadził Dział Usług i wdrożeń oraz Bankowości i Ubezpieczeń w Microsoft Enterprise – dziale, który zajmował się obsługą największych polskich banków i firm ubezpieczeniowych.

Maciej Jóźwicki

Prezes Marwit sp. z.o.o., największego w Polsce producenta świeżych soków, do którego należą marki: Marwit, Witmar, Oskoła, Ogrody Natury. Firmę założył jako dwudziestolatek w 1993 roku w Toruniu, opierając ją na początku wyłącznie na świeżych sokach marchewkowych.

Galeria