Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu zaprasza na

V edycję Konferencji „Firma Przyszłości”

5 października 2022 r.

CKK Jordanki Toruń

Galeria Zdjęć

PATRONAT HONOROWY

SPONSORZY

PARTNER TECHNOLOGICZNY

Poprzednie edycje

8:30 - 9:00

REJESTRACJA / KAWA

9:00 - 9:30

UROCZYSTE OTWARCIE KONFERENCJI 

9:30 - 10:00

dr Maciej Kawecki

Instytut Polska Przyszłości

im. Stanisława Lema

Władza algorytmów. Świat władzy absolutnej. 

10:00 – 10:30

Marek Zuber

Europejski kryzys energetyczny 2022 - katastrofa gospodarcza czy szansa na zbudowanie nowych fundamentów rozwoju. 

10:30 - 10:45

Kamila Kużaj-Karaszewska

ONDE SA

Silver Power - jak przygotować firmę na zmiany?

10:45 - 10:55

Dominika Mickiewicz

Bank Gospodarstwa Krajowego

Dlaczego biznes powinien stawiać na 3W?

PRZERWA KAWOWA / NETWORKING

11:40 – 11:55

Karol Polasik

Vobacom Sp. z o.o.

Wyzwania transformacji cyfrowej - rozszerzona rzeczywistość. 

11:55 - 12:15

 Kamil Kozieł

 Pozornie nieistotne czynniki

w sprzedaży i marketingu.

12:15 - 12:35

Dagmara Pakulska

Skuteczna komunikacja na LinkedIn.

12:35 - 13:00

Zbigniew Klonowski

TRIAS SA

Co zrobić, żeby przedsiębiorstwo było skuteczne w przyszłości?

13:00 - 13:20

Katarzyna Sowicka


Challenger brands nie biorą jeńców. O nowym podejściu w marketingu, które skutecznie wspiera biznes.

 PRZERWA KAWOWA / NETWORKING

 14:05 - 14:25

Tomasz Palak

Pułapki prawne Internetu.

14:25 - 14:45

Anna Urbańska


 Jak kupuje mózg twojego klienta?

14:45 - 15:05

Małgorzata Fiedorczuk

PwC

O różnorodności w organizacji. 

15:05 - 15:15

dr Łukasz Wojtkowski

Justyna Łaskowska


Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Copernicus Startup Labs: deep tech startups od pomysłu do wdrożenia na rynek.

15:15 - 15:35

 Paweł Błasiak

Model przywództwa. Dlaczego potrzebna jest zmiana?

15:35 - 15:45

Maciej Fliger 

 PARP

PARP - Twój partner w biznesie. Środki na rozwój kompetencji i przedsiębiorczości.

 

 PODSUMOWANIE V EDYCJI KONFERENCJI FIRMA PRZYSZŁOŚCI

16:00 - 16:45

Adam Żelezik

BGK

W jaki sposób rozwijać innowacje w obszarze 3W?

Prelegenci

Kamil Kozieł

Kamil Kozieł — założyciel PrezArt, rekordzista w ilości napisanych wypowiedzi, scenariuszy czy slajdów. Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś wysłuchać ciekawej prezentacji TEDx, to istnieje szansa, że to właśnie Kamil jest jej autorem. On wie, co robić by Twój występ skutecznie rezonował z odbiorcami. Więcej o tym zagadnieniu usłyszycie podczas jego prezentacji. PS Czy wiedzieliście, że idealne wystąpienie powinno mieć maksymalnie 18 minut?

Zbigniew Klonowski

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Master of Business Administration zorganizowanych przez GFKM i University of Strathclyde. W latach 1994 do 2000 związany z Toruńskimi Piwnicami Win Vinpol Od 1999 roku współtwórca i Prezes Zarządu grupy kapitałowej Trias S.A. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Torunia w kategorii przedsiębiorczości za rok 2003.

Dagmara Pakulska

Marketerka, trenerka i wykładowczyni akademicka z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Po kilku owocnych latach spędzonych w agencjach marketingowych, od 4 lat prowadzi własną firmę strategiczno - szkoleniową, która pomaga zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorstwom odnaleźć się w świecie mediów społecznościowych. Współpracowała już m.in. z Jeronimo Martins Polska, TVN, czy Kino Polska. W 2021 roku została okrzyknięta jedną z Top 25 Liderek LinkedIna według magazynu Forbes.

Anna Urbańska

Master Trenerem Structogramu, metodologii, która wykorzystując wiedzę o badaniach z zakresu genetyki, pozwala skuteczniej sprzedawać, zarządzać i radzić sobie w relacjach ze sobą i innymi. Mówią, że „koloruje” mózgi ludzkie. Pracuje z największymi firmami międzynarodowymi, takimi jak: Citibank, DHL, Oracle czy Deutsche Bank, ale również z tymi mniejszymi, lokalnymi, małymi przedsiębiorcami.

Tomasz Palak

Wyrecytuje każdy paragraf prawny nawet o 5 rano, przewiduje nieprzewidywalne oraz potrafi zaciekawić prawem do tego stopnia, że ludzie rezygnują z przerwy, tylko po to, by wysłuchać jego prelekcji. Co więcej, szczególnie bliski jest mu legaltech, czyli wspieranie prawa przez technologię.

Maciej Kawecki

Każda konferencja powinna mieć swojego keynote speakera. Naszym zostałceniony ekspert w zakresie ochrony danych osobowych - dr Maciej Kawecki Nie bez powodu nazywa się go “twarzą RODO w Polsce”. Każdy przedsiębiorca (i nie tylko!) pracujący z danymi osobowymi powinien uważnie wsłuchiwać się w jego słowa. To popularyzator i pasjonat technologii. Obserwując doktora w mediach społecznościowych oraz słuchając jego eksperckich wypowiedzi, dowiecie się wielu interesujących rzeczy z zakresu sztucznej inteligencji.

Katarzyna Sowicka

Katarzyna Sowicka – Head of Content w agencji adcookie, wiceprezes Stowarzyszenia Content Marketing Polska, wykładowca na AGH w Krakowie i SWPS we Wrocławiu, prelegent i szkoleniowiec. Współpracowała z takim markami jak: Castorama Polska, Zalando, ING Bank Śląski, Euro RTV AGD, Maspex, Śnieżka, Jeronimo Martins.. Entuzjastka budowania wzrostu dla challenger brands, łączącego wiele obszarów digital marketingu.

Dominika Mickiewicz

Menedżer ds. projektów B+R w Departamencie 3W w Banku Gospodarstwa Krajowego. Od ponad 20 lat związana z realizacją i zarządzaniem projektami i programami finansowanymi ze środków publicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w sektorze prywatnym, agencjach rządowych, administracji publicznej, a także przy realizacji projektów badawczych w brytyjskiej korporacji.

Paweł Błasiak

Paweł Błasiak Agile Coach z Grupy Neuca S.A. Paweł pomaga zespołom znaleźć ich własną drogę i rytm pracy w oparciu o empiryzm. Promuje postawy liderskie, doskonalenie i budowanie zaufania. Według niego szczęśliwi ludzie tworzą lepsze zespoły, a takie zespoły dostarczają większą wartość dla organizacji!

Kamila Kużaj-Karaszewska

Psycholog, Trener, Coach. Od ponad 14 lat wspiera innych w rozwoju osobistym i zawodowym oraz inspiruje do rozwoju elastyczności psychologicznej i życia zgodnego z własnymi wartościami. Na co dzień realizuje się zawodowo w ONDE S.A., gdzie rozwija dział HR, poszukuje talentów i dba o to, by pracownicy czerpali maksimum satysfakcji z tego, co robią i ze współpracy z innymi – bez względu na wiek. Jest fanką budowania zespołów w oparciu o różnorodność, w myśl zasady: „Praca zespołowa jest paliwem, które pozwala zwykłym ludziom osiągać niezwykłe wyniki”.

Maciej Fliger

Dyrektor Biura Regionalnego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Absolwent marketingu i zarządzania oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Doświadczony samorządowiec i PR-owiec. Zajmował się komunikowaniem projektów realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach i dużą spółkę giełdową. Jako dziennikarz napisał wiele artykułów poświęconych firmom z terenu Aglomeracji Poznańskiej.

Marek Zuber

Ekonomista i analityk rynków finansowych. Od 2002 roku prowadzi działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analizy przedsiębiorstw, zarządzania finansami. Jest także inwestorem. Jego komentarze dotyczące kwestii gospodarczych regularnie ukazują się w mediach. Zasiada w kilku radach nadzorczych. Jest członkiem rady naukowej Eurocash. Był szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza, nagrodzonym nagrodą „Polityczny doradca roku”.

dr Łukasz Wojtkowski

Koordynuję Copernicus Startup Labs, program inkubacji i akceleracji, w ramach którego przekształcamy innowacje UMK w startupy. Badam i tworzę insighty z zakresu rozwój technologii i relacji człowieka z technologią. Prowadzę zajęcia z tworzenia i zarządzania startupami oraz z brandingu. Od 15 lat pomagam startupom pomagać skalować biznes, rozwijać i zarządzać markami. Współpracuję inwestorami, pomagając oceniać ryzyko inwestycji w spółki technologiczne.

Justyna Łaskowska

Justyna Łaskowska – Dyrektorka Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CPATT UMK) Z przedsiębiorczością akademicką i transferem technologii związana od 2018 r. jako Dyrektorka Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK, a następnie Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Maciej Kautz - prowadzący

Maciej Kautz jest prowadzącym największych konferencji w Polsce poświęconych biznesowi, technologii i środowisku. Umiejętnie skraca dystans między występującymi a publicznością. Wierzy, że każdy uczestnik zasługuje na taką samą uwagę. Eventy online prowadzi z tabletem, by nieustannie wchodzić w dialog z odbiorcami. Jest autorem bloga o tajnikach angażującego prowadzenia wydarzeń.

Karol Polasik

Prezes Zarządu w firmie informatycznej VOBACOM sp. z o.o., w której pełni także rolę Dyrektora ds. Rozwoju – jest odpowiedzialny przede wszystkim za sferę innowacji (B+R) i strategię spółki, a także Wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu. Ponadto jest sympatykiem wszelkich inkubatorów i akceleratorów, wspierających nowatorskie podejście w biznesie i innowacje, a także jest promotorem przedsiębiorczego podejścia wśród młodych ludzi i tworzenia start-upów.

Małgorzata Fiedorczuk

Małgorzata jest Wicedyrektorem w zespole People & Organization PwC Polska. Jest autorką publikacji (m.in. HBR Polska) i prelegentką konferencyjną. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie doradztwa HR, obejmujące w szczególności budowanie strategii HR, tworzenie optymalnych i efektywnych kosztowo systemów wynagrodzeń i benefitów (dla ogółu pracowników lub specyficznie dla kadry zarządzającej), dobór i wdrażanie technologii HR czy doradztwo przy transakcjach.

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY

PARTNER TECHNOLOGICZNY

PARTNER SECURITY

PARTNERZY MEDIALNI

Co mówią uczestnicy?

Bądź na bieżąco!

Organizator

Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu to organizacja, która od ponad 30 lat wspiera lokalnych przedsiębiorców. Tworzymy przestrzeń networkingową dla ponad 200 firm z regionu kujawsko-pomorskiego – kontaktujemy przedstawicieli różnych branż, animujemy działania klastrowe, szkolimy, doradzamy i inspirujemy.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących naszych działań zapraszamy na iph.torun.pl.