Maciej Filipkowski

Maciej Filipkowski, znany jako Mac, jest ekspertem w dziedzinie biznesu i wdrażania innowacyjnych rozwiązań z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży IT, elektroniki konsumenckiej i rozrywki. Pytany, czym właściwie się zajmuje, odpowiada: „Pokazuję firmom, jak mogą rozwijać się skutecznie i zarabiać więcej.”

Dawno temu obiecał sobie, że po czterdziestce nie będzie już musiał pracować i plan zrealizował. Jego ścieżka kariery to przykład na to, że po ukończeniu prestiżowych studiów MBA na INSEAD i piastowaniu wysokich stanowisk w globalnych korporacjach (Dell czy Samsung Electronics), można zacząć żyć według własnego scenariusza. Obecnie Mac jest mentorem liderów przedsiębiorczości i biznesu. Wykorzystuje swoją obszerną wiedzę, międzynarodowe doświadczenie managerskie i intuicję wizjonera, współpracując z obiecującymi firmami i start-upami.

Mac jest również jednym z najbardziej aktywnych aniołów biznesu w Polsce, podąża ścieżką rozwijania projektów i inwestycji. W swoim portfolio posiada 25 aktywnych inwestycji z branży marketingu cyfrowego, rynków cyfrowych (Fintech, Insiurtech, Martech,), modeli SaaS czy marketplace, e-commerce, służby zdrowia i dystrybucji.

Jest członkiem Rad Nadzorczych w prywatnych przedsiębiorstwach oraz spółkach giełdowych, takich jak: Grupa Pracuj, Morele.net czy HubStyle S.A., był również członkiem zarządu w RightHello, InPost S.A., Fuero Games czy Grupie Nokaut S.A. Poza działalnością biznesową Mac zajmował również inne kierownicze stanowiska, m.in. jako Prezes Stowarzyszenia Absolwentów INSEAD w Polsce, Przewodniczący Stowarzyszenia Young Presidents’ Organisation Poland, Wiceprezydent Zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Członek Zarządu Fundacji FCSR.