Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu

VI edycja Konferencji „Firma Przyszłości”

4 października 2023 r.
CKK Jordanki

Kujawy Pomorze

Galeria zdjęć

Prelegenci

Kamil Kozieł

Kamil Kozieł — założyciel PrezArt, rekordzista w ilości napisanych wypowiedzi, scenariuszy czy slajdów. Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś wysłuchać ciekawej prezentacji TEDx, to istnieje szansa, że to właśnie Kamil jest jej autorem. On wie, co robić by Twój występ skutecznie rezonował z odbiorcami. Więcej o tym zagadnieniu usłyszycie podczas jego prezentacji. PS Czy wiedzieliście, że idealne wystąpienie powinno mieć maksymalnie 18 minut?

Martyna Tarnawska

Entuzjastka świata digital i nowych technologii, trener, facylitator i project manager. Od 2015 roku projektuje procesy rozwojowe, produkty i usługi; facylituje warsztaty innowacji w metodyce Service Design i korzysta z narzędzi Design Thinking w codziennej pracy. Przeprowadziła +1500 godzin szkoleniowych i warsztatowych z zakresu service design, design thinking, trendów w digitalu, content marketingu i marketingu internetowego ... i wciąż ma ochotę na więcej 🙂

Wojciech Ławniczak

Jeden z najbardziej doświadczonych w Polsce projektantów usług i pionierów service design / thinking. Specjalizuje się w projektowaniu klientocentrycznych strategii, modeli biznesowych i procesów w usługach, produkcji i handlu. Inwestuje także w modelu venture design. Współzałożyciel Very Human Services (veryhuman.pl <http://veryhuman.pl/>) - agencji zajmującej się badaniami i doradztwem strategicznym.

Renata Bratkowska

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie analiz danych. Rozpoczynając od analiz wniosków o umów handlowe i kredytowe z klientami poprzez analizę biznesową i analizę BI do zarządzania zespołem analityków BI, developerów budujących i utrzymujących hurtownie danych w chmurze oraz dbających o jakość danych w organizacji. Jako Dyrektor ds. Zarządzania Danymi realizuje wizję i strategię budowania wartości biznesowej firmy w oparciu o dane.

Arkadiusz Karwacki

socjolog, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownik Katedry Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej w Instytucie Socjologii UMK, konsultant, konstruktor zmian społecznych w organizacjach. Specjalizuje się w badaniach jakości życia, problemów społecznych oraz współczesnej polityki społecznej. Członek Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk [PAN], członek Rady ds. Społecznych Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Rady Fundacji CBOS oraz członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Certyfikowany nauczyciel MBSR.

Tomasz Palak

Wyrecytuje każdy paragraf prawny nawet o 5 rano, przewiduje nieprzewidywalne oraz potrafi zaciekawić prawem do tego stopnia, że ludzie rezygnują z przerwy, tylko po to, by wysłuchać jego prelekcji. Co więcej, szczególnie bliski jest mu legaltech, czyli wspieranie prawa przez technologię.

Bartosz Stawski

Bartek specjalizuje się w tematyce tzw. Thinking Tools i ich zastosowaniu w dziedzinie zarządzania Jest ekspertem w dziedzinie zastosowania narzędzi Teorii Ograniczeń w obszarze strategii i marketingu (Mafia Offer), narzędzi myślenia innowacyjnego dla rozwoju nowych produktów oraz innowacyjnego rozwiązywania problemów w oparciu o wiedzę z zakresu ekonomii behawioralnej.

Piotr Konieczny

ekspert ds. bezpieczeństwa, założyciel Niebezpiecznik.pl, od szesnastu lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed atakami. Absolwent Glasgow Caledonian University. Wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT, laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider.  W swojej karierze przeszkolił ponad 400 000 osób, a swoim ogólnopolskim cyklem wykładów "Jak nie dać się zhackować?" i darmowymi poradnikami na YouTube znacząco wpłynął na poziom bezpieczeństwa Polaków. 

dr Katarzyna Krupa-Lipińska

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Prawo (2007) oraz Administracja (2007) na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. W 2016 r. uzyskała tytuł doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej z wyróżnieniem pt. "Związek przyczynowy jako przesłanka odpowiedzialności cywilnej". Od października 2007 r. była asystentem w Katedrze Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Obrotu Gospodarczego UMK w Toruniu, a obecnie adiunktem w Katedrze Prawa Ubezpieczeniowego i Medycznego UMK w Toruniu.

Michał Podczarski

Absolwent wydziału chemii, broker innowacji i ekspert w dziedzinie transferu technologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pasjonat przemian technologicznych, oddany idei tworzenia mostów między światem nauki i biznesu. Zarządza procesami transferu technologii oraz uczelnianą własnością intelektualną. Stanowi zaplecze analityczne Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK

Patrycja Mikutaniec

Dyrektor Departamentu Sprzedaży Indywidualnej i MŚP, LUX MED Sp. z o.o.
Od ponad 20 lat związana ze sprzedażą usług - najpierw w branży Bankowej w Banku Handlowym S.A, potem poprzez udział w projekcie budowania nowego banku - w ALIOR BANK, gdzie jej głównym zajęciem była budowa struktur sprzedażowych.
Od ponad 13 lat pracuje dla Zdrowia czyli w LUX MED Sp. z o.o. Po dołączeniu do firmy była odpowiedzialna za zbudowanie działu sprzedaży do Klienta Indywidualnego przez kanały zdalne, a potem sprzedaży do małych i średnich firm.

Tomek Graszewicz

Jeden z najbardziej znanych praktyków AI działających w obszarze kreatywnego tworzenia ze sztuczną inteligencją. Specjalizuje się w Midjourney, Dall-E 2, programach opartych na GPT-3,5 i 4 (w tym ChatGPT) oraz wielu innych rozwiązaniach generative AI. Założyciel społeczności AI wizards, skupionej wokół kreatywnych narzędzi AI. Opracował pierwszy na świecie kompleksowy kurs Midjourney V4 oraz kilka kursów z narzędzi generative AI.

Zofia Piwowarek

ESG Chapter Leaderka w Tribe ESG & Home Solution, Santander Bank Polska.

Specjalistka zajmująca się współpracą rozwojową, współpracą wielostronną, transferem wiedzy. Specjalizuje się w wdrażaniu polityki klimatycznej w Polsce, dyplomacją ekonomiczną, innowacjami społecznymi i gospodarczymi, zrównoważoną modą, ekonomią społeczną oraz projektowaniem przeskoków rozwojowych i meta trendów w biznesie w szczególności w zakresie adaptacji do zmian klimatu.

Maciej Samcik

Dziennikarz ekonomiczny, a od 2009 r. bloger. Pisze o finansach osobistych, oszczędzaniu, inwestowaniu. Staje w obronie konsumentów, prześwietlaa reklamy, recenzuje produkty finansowe, śledzi najnowsze technologie w służbie naszych portfeli, edukuja i pomaga podejmować właściwe decyzje finansowe.

Monika Fill

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Modern European Studies na University of North London w Wielkiej Brytanii oraz studiów magisterskich z socjologii i filologii angielskiej na UW.  Od wielu lat zaangażowana w projekty organizacji pozarządowych. Jest również inicjatorką ogólnopolskiego konkursu dla pracodawców, którego celem jest nagradzanie pracodawców promujących kulturę inkluzywności i realizujących politykę równych szans.

Piotr Józefiak

Od 2006 r. związany z projektami wspierającymi innowacyjność MŚP. Od 2017 r. odpowiedzialny m.in. za usługi modelowania biznesowego w biurze sieci Enterprise Europe Network. Od 2019 koordynuje działania IoT North Poland Hub, od 2022 r. włączony do sieci Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych po uzyskaniu Seal of Excellence. Zaangażowany w rozwój Fin Tech Copernicus Hub i Labotatorium Etyki Cyfrowej. Członek Zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce.

Marcin Wiecki

Dyrektor Regionu Kujawsko-Pomorskiego BGK – ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu zespołami w dużych instytucjach finansowych. Wcześniej pracował m.in. w Banku Millennium, DnB Nord Polska oraz ING Commercial Finance Polska. Specjalizuje się w bankowości korporacyjnej oraz MŚP. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Gdańskiej.

Agnieszka Staniszewska

Absolwentka automatyki i robotyki oraz informatyki stosowanej UMK. Od 10 lat pracownik instytutu badawczego, aktualnie kierownik Grupy Badawczej Urządzeń i sterowania napędów OBRUSN w Sieci Badawczej Łukasiewicz, Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP, pracownik dydaktyczny UMK. Zaangażowana w prace badawcze od koncepcji do produktu końcowego. Autorka wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych oraz artykułów naukowych i branżowych.

Dlaczego warto?

Chcesz zdobyć praktyczną wiedzę?

Chcesz spotkać ekspertów i praktyków?

Chcesz poznać megatrendy w biznesie?

Chcesz dowiedzieć się co jest na topie w marketingu i uzyskać praktyczne wskazówki?

Wiedza

Networking

Doświadczenie

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT HONOROWY

SPONSORZY

PARTNER TECHNOLOGICZNY

Poprzednie edycje

Co mówią uczestnicy?

Bądź na bieżąco!

Organizator

Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu to organizacja, która od ponad 30 lat wspiera lokalnych przedsiębiorców. Tworzymy przestrzeń networkingową dla ponad 200 firm z regionu kujawsko-pomorskiego – kontaktujemy przedstawicieli różnych branż, animujemy działania klastrowe, szkolimy, doradzamy i inspirujemy.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących naszych działań zapraszamy na iph.torun.pl.